sobota, 6 lutego 2016

Miecz Prawdy – serial fantastyczny


Tytuł polski: Miecz Prawdy.

Tytuł angielski: Legend of the Seeker.

Na podstawie cyklu /serii powieści hight fantasy Miecz Prawdy

Gatunek: high fantasy, fantasy, Przygodowy, serial.

Tematyka: czary, magia, tajemnica, przygoda, Damsel In distress.

Reżyser serialu: Sam Raimi.

Status: Dwa sezony. Emisja zakończona.

Serial fantastyczny, który pozwoli Wam się oderwać od codziennego wyścigu szczurów w naszym realnym i nudnym świecie. 


Filmy z fragmentami serialu: 


Wprowadzenie:

Terry Goodkind jest amerykańskim pisarzem fantastycznym, który dał życie bohaterom powieści „Miecz Prawdy”. Moim zdaniem jego książki są godne najwyższego stopnia podium fantasy. Świat, który stworzył w serii swoich powieści „Miecz Prawdy” jest równie barwny, ciekawy i pociągający jak powieści Roberta Jordana (Koło Czasu) i Licii Troisi (Kroniki, Wojny… Świata Wynurzonego).
Na podstawie książek Goodkinda nakręcono serial pt.: „Miecz Prawdy” (ang. Legend of the Seeker” - http://www.kinoman.tv/serial/miecz-prawdy). W serialu tym każdy fan fantasy znajdzie to, co najbardziej kocha, czyli magię, potwory, piękne dziewczyny, wspaniałe walki oraz ciekawą fabułę. Wszystko wzbogacone piękną grą aktorską niekiedy pikantną w stylu „Damsel in distress”.  
Serial nakręcił Sam Raimi, amerykański reżyser i scenarzysta. Serial zadebiutował w Stanach Zjednoczonych (USA) dnia 1 listopada 2008 roku. Łącznie ukazały się dwa sezony liczące po 22 odcinki. 

  
Fabuła serialu:

Dwie krainy Nowego Świata, Midlandy i Westland. Pierwszy przepełniony magią, a drugi jej pozbawiony. Oba dzieli magiczna granica, której od setek lat nikt nie dał rady przekroczyć. Na początku pierwszego odcinka dwie siostry uciekają konno przed grupą zbrojnych. Jedna z nich ginie, a druga dociera do granicy między Midlandami a Westlandem, którą udaje jej się przekroczyć. Dziewczyna ta jest Spowiedniczką, która w Westlandzie stara się odnaleźć starego czarodzieja Zeddicusa Zul Zorandera. Jednak zamiast na niego najpierw trafia na pewnego młodzieńca…

Spowiedniczki to starożytny zakon kobiet, które poprzysięgły odkrywać prawdę. Ślubowały też chronić Poszukiwaczy, nawet za cenę życia. Zakon spowiedniczek założył czarodziej Merritt. Kobiety te posiadają wyjątkową moc. Ich dotyk sprawia, że dotknięta osoba zakochuje się w nich bez pamięci i wykonuje wszystkie polecenia. Mieszkający w Westland główny bohater serialu o imieniu Richard jest tu jednak wyjątkiem. Już w pierwszym odcinku dostrzega piękną dziewczynę, ubraną w białe szaty, która biegnie przez las, a precyzyjniej ucieka przed uzbrojonymi rycerzami, sługami pana zła Darkena Rahla. Richard rusza dziewczynie z pomocą. W trakcie walki jest świadkiem jak używa ona swojej magicznej mocy na jednym z rycerzy. Jest to dla niego szok, ponieważ w znanym mu świecie nie ma magii. 

Później wychodzi na jaw, że dziewczyna ma na imię Kahlan (Kejlan) należy do zakonu Spowiedniczek i dzięki nadprzyrodzonej mocy udało jej się przekroczyć magiczną granicę oddzielającą dwa światy. W jej świecie magia jest czymś powszechnym, natomiast w świecie Richarda wszystko wygląda tak jak w Europie w XII – XIII wieku, czyli wsie zbudowane z drewnianych chat krytych strzechą, wojownicy z mieczami, zero potworów, zero nadprzyrodzonych zjawisk. 

Nie chcę zdradzać wszystkich szczegółów żeby nie popsuć oglądania serialu i poznawania tego pięknego świata, który Was pochłonie i pozwoli zapomnieć o troskach życia codziennego, stresie w pracy i innych problemach. Zapewniam, że przedstawiony w książkach i serialu świat fantasy jest wspaniałą terapią, która stosowana regularnie pomaga zwalczyć wiele dolegliwości psychicznych. Muszę jednak wspomnieć o mieczu, który jest ważnym punktem serialu (i książek). Otóż miecz ten pojawia się już w pierwszym odcinku i posiada wyjątkową moc, która ujawnia się tylko wtedy, kiedy dzierży go w swych rękach prawdziwy Poszukiwacz. Razem ze Spowiedniczką, czarodziejem i z mieczem w pochwie Richard wyruszy do świata pełnego magii i niebezpieczeństw. Będzie przeżywał liczne przygody, spotka wiele pięknych kobiet, które nie raz będzie ratował z opresji. 


Aktorzy – obsada serialu „Miecz Prawdy” („Legend of the Seeker”):

Na wstępie wyjaśnię, że w serialu grają raczej mało znani aktorzy (nie licząc czarodzieja Zeddicusa!), co moim zdaniem jest wielkim plusem. Młodzi, ambitni, widać po ich twarzach, że bardzo się starają i zarazem cieszą grą w serialu nakręconym na podstawie popularnych książek sławnego Goodkinda. Serial może nie porywa tak jak Władca Pierścieni albo Hobbit, ale ludzie, na Boga miejcie litość i nie wymagajcie od wszystkich filmów i seriali fantasy tak wysokiego poziomu. 


Główne role w serialu „Miecz Prawdy” grają:

Craig Horner – australijski aktor urodzony 24 stycznia 1983 roku. W serialu gra głównego bohatera, Rucharda Cyphera (Poszukiwacza Prawdy). 

Bridget Regan – amerykańska aktorka urodzona w 1982 roku. W serialu popisuje się doskonałą grą aktorska, jako Spowiedniczka Kahlan Amnell. 

Bruce Spence – nowozelandzki aktor urodzony Roku Pańskiego 1945. W serialu jest czarodziejem o imieniu Zedd (Zeddicus Zul Zorander).

Tabrett Bethell – aktorka ta w serialu gra gorącą, namiętną i fantastyczną blondynkę o imieniu Cara, która na początku jest bardzo zła, niegrzeczna i nieprzyzwoita. Jednakże później staje się grzeczniejszą dziewczynką.


 Serial Miecz Prawdy - kadry /plakaty: 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz